Kalendarium duszpasterskie

STYCZEŃ
1 - Msza św. o Boże błogosławieństwo dla Parafian w Nowym Roku (godz. 800)
3 - Msza św. "kolędowa" godz. 12.00
6 - uroczystość Objawienia Pańskiego (Msze św. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 17.00)
6 - wspólne kolędowanie przy żłóbku godz. 16.15
13 - Msza św. dla Seniorów
21 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
26 - msza św. dla małżeństw (godz. 19.00

LUTY
2 - Święto Ofiarowania Pańskiego (Msze św. 7.00, 9.00, 1600, 18.00)
6 - odwiedziny chorych
14-16 - czterdziestogodzinne nabożeństwo
17 - Środa Popielcowa (msze św.: 7.00, 9.00, 16.00, 18.00)
17-21 - Rekolekcje (jeśli się odbędą, plan zostanie podany w późniejszym terminie)
20 - Dzień Chorego – Msza św. o godz. 9.00.
23 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)

MARZEC
6 - odwiedziny chorych
10 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
12-14 - Spotkania dla narzeczonych (nauki przedmałżeńskie)
18 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
19 - Droga Krzyżowa ulicami parafii (jeśli będzie możliwe)
25 - Zwiastowanie Pańskie - rozpoczęcie duchowej adopcji dziecka poczętego (godz. 18.00)
27 - odwiedziny chorych
28 - Niedziela Palmowa - Opolska Droga Krzyżowa ulicami miasta - godz. 19.00 - jeśli będzie możliwe
30 - msza św. dla małżeństw (godz. 19.00)

KWIECIEŃ
19 - Msza św. Krzyżma w katedrze
TRIDUUM PASCHALNE
1 - Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
2-10– nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego (codziennie o godz. 15.00)
2- Ceremonie Wielkiego Piątku o godz. 18.00
3 - Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 20.00
4 - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00
27 - msza św. dla małżeństw (godz. 19.00)

MAJ
Nabożeństwa majowe o godz. 17.30 (w niedziele o godz. 16.30)
1 - odwiedziny chorych
2 - uroczystość V rocznicy poświęcenia kościoła
3 - Uroczystość NMP Królowej Polski
10-12 – dni krzyżowe (procesje do krzyża przy ul. Luboszyckiej i modlitwy o urodzaje)
12 - Msza św. dla Seniorów
14-16 - Spotkania dla narzeczonych (nauki przedmałżeńskie)
15-17 - pielgrzymka „w ciemno”
16 - nabożeństwo majowe na działkach przy ul. Harcerskiej (godz. 15.00)
20 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
22 - święcenia kapłańskie
23 - uroczystość Zesłania Ducha Świętego
24 - Święto Matki Kościoła (Msze św. o godz. 700, 900, 1600, 1800)
24 - Msza św. w intencji Matek (godz. 1800)25 - msza św. dla małżeństw (po procesji ok. godz. 1900)
29 - spowiedź dzieci pierwszokomunijnych
30 - Uroczystość I Komunii Świętej (godz. 1100)
31-4 - Biały Tydzień

CZERWIEC
3 - Uroczystość Bożego Ciała (msze św. o godz. 8.00, 10.45, 12.00, 17.00), procesja do czterech ołtarzy (pomiędzy boninami do dolnych Chabrów, a następnie ul. Chabrów, Luboszycką, Zakopiańską, Podhalańską i Tatrzańską)9 - Msza św. i spotkanie dla Seniorów
10 - zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków
11 - Uroczystość Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o świętość kapłanów
12 - odwiedziny chorych

LIPIEC
15 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
25 - nabożeństwo ku czci św. Krzysztofa i poświęcenie pojazdów (godz. 1630)

SIERPIEŃ
15 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP (msze św. o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 17.00)
19 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)

WRZESIEŃ
1 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego (Msza św. o godz. 8.00)
3-5 - rekolekcje dla małżeństw „Spotkania Małżeńskie” Głębinów
8 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
11 - odwiedziny chorych
16 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
26 - Msza św. z podziękowaniem za plony
28 - Koronka do Miłosierdzia Bożego ulicami naszej parafii godz. 15.00
28 - msza św. dla małżeństw (godz. 1900)

PAŹDZIERNIK
Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15 (w niedziele o godz. 16.15
2 - odwiedziny chorych
13 - Msza św. i spotkanie dla Seniora
21 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
22-24 - spotkania dla narzeczonych (nauki przedmałżeńskie)
26 - msza św. dla małżeństw (godz. 19.00)

LISTOPAD
1 - Uroczystość Wszystkich Świętych
2 - Dzień Zaduszny (msze św. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00)
2-8 - Różaniec za zmarłych (dni powszednie godz. 17.15)
6 - odwiedziny chorych
7 - ODPUST PARAFIALNY (Suma godz. 12.00)
8 - Msza św. za wszystkich zmarłych Parafian (godz. 18.00)
11 - Msza św. za Ojczyznę (godz. 9.30)
18 - nabożeństwo ku czci św. Karola Boromeusza (po mszy św. wieczornej)
21 - Uroczystość Chrystusa Króla
28 - początek Adwentu - Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
30 - msza św. dla małżeństw (godz. 19.00)

GRUDZIEŃ
1 – adoracja Najśw. Sakramentu (po mszy św. o godz. 9.00, zakończenie o godz. 17.30)
8 - Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP - Msze św. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00)
18 - przedświąteczne odwiedziny chorych
25 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Pasterka o godz. 0.00)
26 - święto Świętej Rodziny – (Msza św. w int. małżeństw i rodzin godz. 9.30)
28 - święto św. Młodzianków – msza św. w intencji dzieci i festiwal kolęd (godz. 16.30)
31 - Msza św. i nabożeństwo na zakończenie Roku (godz. 16.00)

Niniejszy program ma tylko charakter orientacyjny i w ciągu roku mogą być odstępstwa zasygnalizowane w ogłoszeniach na poszczególne tygodnie