KOLĘDA 2021

Jak już wiemy z różnych źródeł, ze względu na stan pandemii oraz kwarantannę narodową, nie będzie tym razem odwiedzin duszpasterskich w formie tradycyjnej. Dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa nie możemy się odwiedzać i powinniśmy pozostać w swoich domach. Zachęcamy jednak do modlitwy, by wypraszać  błogosławieństwo Boże dla siebie i swoich rodzin. Pod niżej podanym linkiem jest dostępny do wydrukowania folderek z przykładową modlitwą, którą można w swoim domu celebrować. Zachęcamy, by jakieś popołudnie albo wieczór zebrać się razem odczytać fragment Ewangelii, odmówić dziesiątkę różańca, a może nawet całą część i  przed krzyżem przy zapalonych świecach pomodlić się o Boże łaski dla siebie, rodziny i całej parafii. W niedziele 3 i 10 stycznia o godz. 12.00 w kościele będą odprawiane msze św. w intencjach Parafian, którzy duchowo "kolędę" przyjmą. Te msze św. będą transmitowane na naszym parafialnym kanale youtube (https://www.youtube.com/channel/UCUc-MrYDYOyrzd-DlD2QPgg/live). Na stoliku z tyłu kościoła będą też w woreczkach poświęcone kawałeczki kredy i odrobina mirry, aby oznaczyć swoje mieszkanie napisem na drzwiach "C+M+B+2021". Bądźmy ze sobą duchowo i tym więcej czasu poświęćmy na modlitwę, by wyprosić dla nas wszystkich dar pokoju i Bożego błogosławieństwa.

Folderek z przykładowym przebiegiem modlitwy

STARY I NOWY ROK

Tradycyjnie zapraszamy na mszę św. dziękczynną, która zostanie odprawiona w czwartek, 31 grudnia o godz. 16.00. Po mszy św. nabożenstwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Ta liturgia będzie transmitowana na parafialnym kanale youtube. O północy tym razem kościół będzie zamknięty ze względu na obostrzenia sanitarne. W Nowy Rok, 1 stycznia msze św. będa o godz. 8.00, 9.30, 10.45, 12.00, 15.00 (dodatkowa) i 17.00. Transmitowana bedzie jak w każdą niedzielę msza św, o godz.10.45. Po południu o godz. 16.30 odprawione bedzie naboiżeństwo, podczas którego modlić się będziemy o pokój.

Na Nowy Rok, nowy czas życzymy wszystkim Bożej łaski, zdrowia, pokoju w sercu i wiary mocnej, która odmieni nasze serca i spojrzenie na świat.

Wasi duszpasterze

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

Wychodząc naprzeciw wielu propozycjom i prośbom od 4 Niedzieli Adwentu czyli od 20 grudnia br. na naszym parafialnym kanale youtube będzie transmisja z naszego kościoła mszy św. oraz niektórych nabożeństw. Transmitowana będzie msza św. o godz. 10.45. Będzie również możliwość uczestniczenia online w Pasterce o godz.22.00.Zapraszamy. Oto link do transmisji:

https://www.youtube.com/channel/UCUc-MrYDYOyrzd-DlD2QPgg/live

 

Niezwyczajne Roraty

Z czasem adwentu nierozłącznie kojarzą się roraty - msze św. ku czci Matki Bożej, podczas których przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zwykle bywało tak, że to dzieci głównie były zapraszane i uczestniczyły w roratach. Dla dzieci też jest propozycja, ale przede wszystkim chcemy zaprosić dorosłych i młodzież. Msze św., roratnie będa odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Niestety ograniczenia pozwalają w nich uczestniczyć tylko 52 osobom. Zapraszamy więc do duchowej i internetowej łączności. Na parafialnym kanale youtube i facebooku będą pojawiać się każdego dnia przygotowane rozważania. Można powiedzieć nietuzinkowe rozważania, bo ich tekst napisał sam św. Karol Boromeusz. To właśnbie z Nim chcemy przeżyć tegoroczny adwent zagłębiając się w Jego myśli o Eucharystii. Niech bliskość naszego Patrona i Jego rozmiłowanie w Eucharystii, które chce nam przekazać pomoże nam pięknie, duchowo i owocnie przeżyć - mimo odosobnienia - czas tęsknoty i czuwania.

 

Dla dzieci mamy inną propozycję. Zapowiedź rekolekcji dla dzieci z propozycją aktywnego zaanagażowania znajdziemy równieżna youtube: https://www.youtube.com/results?search_query=rekolekcje+adwentowe+dla+dzieci

Życzenia świąteczne

Nawet w najciemniejszej nocy światło daje poczucie bezpieczeństwa.
Światło tamtej nocy wciąż swieci.
Nigdy nie zgaśnie i niech nas nie oślepia,
ale zachwyca i daje pokój i radość.

Błogosławionych świat

życzą

Wasi duszpasterze

 

Życzenia on-line: https://www.youtube.com/watch?v=P5OJOEHNxKI