Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 17 czerwca 2018 - 

1. Zapraszamy na godz. 16.30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W tygodniu litanię odmawiamy po mszach św. wieczornych.

2. W środę o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety cegiełki w cenie 30 zł nabyć można w zakrystii. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci w czwartek o godz. 16.30.

4. W czwartek przypada uroczystość NMP Opolskiej, Patronki naszego miasta. Uroczysta msza św. będzie odprawiona w katedrze o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie bp Jan Wieczorek, który obchodzi 60 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej racji nie będzie w naszym kościele Wieczoru Karolowego.

5. Wyjazd na pielgrzymkę do Nysy, Głębinowa, by uczestniczyć w nabożeństwie ku czci św. Rity w piątek o godz. 9.00. Są jeszcze wolne miejsca.

6. W najbliższy piątek, 22 czerwca, od godz. 12.00 do 15.30 i sobotę, 23 czerwca, od godz. 15.00 do 19.30 na ulicach centrum Opola odbędzie się inicjatywa ewangelizacyjna Boży Weekend. Przygotowano wiele stref wolontariatu m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, warsztat plecenia różańców, teatr uliczny oraz modlitwę tańcem. Finałem Bożego Weekendu będzie uwielbienie na Placu Wolności w sobotę od godz. 17.00

7. Biskup Opolski zaprasza w sobotę mieszkańców miasta Opola na nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo rozpocznie się nieszporami Maryjnymi o godz. 20.00 w kościele „na Górce”, następnie w krótkiej procesji uczestnicy udadzą się do katedry, gdzie nastąpi ponowienie aktu zawierzenia miasta opiece Matki Bożej.

8. Wyjazd zapisanych dzieci do Ochotnicy Górnej w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

9. Zachęcamy gorąco do czytania "Gościa Niedzielnego". W nowym numerze m.in.: o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha czyli Bazylice Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia, ponadto o kryzysie słowa drukowanego.

10. Serdeczne Bóg zapłać! za ofiary, zaangażowanie i wszelką pomoc. Przed kościołem zbiórka na potrzeby charytatywne naszej parafii.
**********************************************************************************
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Sakramentalny związek zawrzeć pragną:
Paula Cieślak z Bolesławca i Mateusz Respondek z Opola
Dorota Mainka z Opola i Kamil Tramsz z Opola
Paulina Kukulska z Opola i Michał Zaremba z Opola
Kto wie o jakichkolwiek przeszkodach, winien to zgłosić w kancelarii parafialnej