Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 23 września 2018 - 

1. Z okazji 50 rocznicy śmierci św. Ojca Pio, która dzisiaj przypada i 100-lecia otrzymania przez Niego stygmatów została podjęta inicjatywa żarliwej modlitwy za dusze czyśćcowe, które o. Pio otaczał szczególną troską. Przez całą dobę od wczorajszego wieczoru aż do godz. 21.37 dzisiaj trwa na świecie intensywna modlitwa w tej intencji. Zachęcamy do włączenia się i odmówienia choćby jednej dziesiątki różańca za dusze swoich bliskich w czyśćcu. Zapraszamy też na dzisiejsze nabożeństwo o godz. 16.30 w tej intencji. Szczegóły tej akcji są na stronie www.czyscimyczysciec.pl.

2. Zapraszamy an katechezę dla dorosłych, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.45 w sali na plebanii. Temat: "Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej".

3. Spotkanie wszystkich, którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego we wtorek po mszy św. wieczornej w kościele.

4. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy wszystkich małżonków na specjalną mszę św. dla małżeństw i w intencji małżeństw. Zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00.

5. Msza św. szkolna w czwartek o godz. 16.30.

6. Od dziesięciu lat w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki wierni na całym świecie spotykają się na chodnikach, ulicach i placach miast, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach na ten moment najważniejszych. Zapraszamy w piątek, 28 września na godz. 15.00 do naszego kościoła, skąd wyjdziemy na ulice naszego osiedla by odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. W tym roku modlić się wszyscy będą za kapłanów, o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych. Gorąco zachęcamy.

7. W przyszłą niedzielę będziemy dziękować Bogu za chleb powszedni, tegoroczne zbiory i błogosławieństwo Boże w każdej pracy. Dożynkowa Msza św. dziękczynna o godz. 9.30.

8. Uczestników pielgrzymki do Wilna i krajów nadbałtyckich zapraszamy na spotkanie popiepiegrzymkowe w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w sali na plabanii.

9. Zapraszamy na film pt "Tajemnica objawienia". Seans odbędzie się w kinie Helios w niedzielę, 7 października o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 13 zł.

10. Polecamy nowy nr "Gościa Niedzielnego", a w nim: o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży oraz ile snu potrzebują dzieci i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?.

11. Jak widać została rozebrana nasza stara kaplica. Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy wieży, która będzie uwieńczeniem dzieła. Jak dotąd w pierwsze niedziele miesiąca można składać szczególne ofiary na ten cel, można też wpłacać bezpośrednio na konto. Za Waszą ofiarność z serca dziękujemy. Bóg zapłać za szelką życzliwość i zrozumienie.