Ogłoszenia parafialne

Przeczytaj o tym co sie dzieje w nadchodzącym tygodniu w naszej parafii.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 18 marca 2018 - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na koncert inauguracyjny opolskiego chóru chłopięco-męskiego "Pueri Cantores Opolienses". Chór powstaje przy Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Koncert odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 15.00.

2. Po koncercie, o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Spotkania dla przygotowujących się do Bierzmowania: klasa VI w poniedziałek o godz. 16.00, klasa VII grupa A w czwartek o godz. 17.00, grupa B w czwartek o godz. 18.00, rok II przygotowania w środę o godz. 19.00, rok III przygotowania w poniedziałek o godz. 19.00.

4. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 16.30.

6. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.15.

7. W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Młodzieży zapraszamy młodzież na spotkanie przed Niedzielą Palmową Odbędzie się ono w auli seminarium duchownego w najbliższą sobotę w godzinach od 10:00 do 21:30. Tematem są słowa: „Nie bój się” zaczerpnięte z orędzia papieża Franciszka na tegoroczny ŚDM. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są studenci i młodzież licealna, ewentualnie także uczniowie z 3 klasy gimnazjum.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Podczas każdej mszy św. poświęcenie palm. Tradycyjnie będzie możliwość nabycia palm przed lub po mszach św. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się na mszy św. o godz. 9.30, dlatego rozpoczniemy ją na placu przed kościołem.

9. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do katedry opolskiej osoby żyjące w ponownym związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką dla nich oraz z błogosławieństwem.

10. Gorąco zachęcamy do udziału w przyszła niedzielę w miejskiej Drodze Krzyżowej ulicami Opola. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w kościele na Górce. Zakończenie w katedrze. Rozważania połączone będą z przedstawianą przez młodzież dramą, zaś krzyż poniosą przedstawiciele wszystkich parafii miasta.

11. Organizowana jest jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie oraz na Jasną Górę, by uczestniczyć w wieczornym apelu. Wyjazd będzie miał miejsce w sobotę, 7 kwietnia. Zapisywac się można w zakrystii. Koszt: 45zł.

12. Zachęcamy do czytania "Gościa Niedzielnego". W najnowszym numerze m.in. o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka. Do nabycia też "Mały Promyczek" dla najmłodszych.

13. Serdeczne Bóg zapłać! za Waszą ofiarność, modlitwy i udział w piątkowej Drodze Krzyżowej. Bóg zapłać za zasłonięcie krzyża i troskę o naszą świątynię.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do Pana Jadwiga Potempa (lat 86), Władysław Podboraczyński (lat 76), Czesław Bucki (lat 65), Wojciech Guz (lat 93), Maria Zapotoczna (lat 89). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
**********************************************************************************
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Sakramentalny związek zawrzeć pragną:

Jolanta Czok z Opola i Michał Wójcik z Opola

Kto wie o jakichkolwiek przeszkodach, winien to zgłosić w kancelarii parafialnej