Pielgrzymka do Rumunii

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rumunii.

PIELGRZYMKA DO RUMUNII: Transylwania
Termin: 3 – 11.08.2020
Cena: 2680 PLN
RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
1 dzień: O 6.00 wyjazd z parafii przejazd do Rumunii - przez Słowację (postój na obiad we własnym zakresie), Węgry, Oradea, obiadokolacja, nocleg
2 dzień: Śniadanie - Kluż (zabytki i panorama miasta) – Sighişoara (miasto-zabytek, starówka) obiadokolacja, nocleg,
3 dzień: Śniadanie – przejazd na Szeklerszczyznę, Corund – ośrodek ceramiki szeklerskiej, Praid – kopalnia soli, Odorheiu Secuiesc – kościół franciszkanów, kalwiński, romańska kaplica, Miercurea Ciuc, obiadokolacja, nocleg,
4 dzień: Śniadanie – krótka wycieczka w góry Ciuc, rezerwat przyrody – Jezioro św. Anny, Băile Tuşnaud – uzdrowisko, możliwość korzystania z kąpieli termalnych, obiadokolacja, nocleg,
5 dzień: Śniadanie – Miercurea Ciuc (zabudowa szeklerska, zamek Mikó, sanktuarium Csicsomllyó), Prejmer – Hărman (kościoły i grody warowne), Braszów (mury miejskie, Czarny Kościół, dzielnica łacińska i dzielnica Shei). obiadokolacja, nocleg
6 dzień: Śniadanie – Sinaia (Peleş - pałac królów rumuńskich) – Bran (słynny zamek pod Braszowem) - Râşnov (gród warowny) - obiadokolacja, nocleg
7 dzień: Śniadanie – Cisnădie (kościół warowny) – Cisnădioara (kościół warowny) - Sybin (średniowieczna starówka, fara, muzeum Bruckenthala), obiadokolacja, nocleg
8 dzień: Śniadanie, Câlnic (twierdza chłopska) – Sebeş (średniowieczny kościół i baszty) – Alba Iulia (zabytki cytadeli) – zamek w Hunedoara, obiadokolacja, nocleg
9 dzień: Śniadanie – przejazd powrotny do Polski przez Węgry i Słowację, na terenie Słowacji postój na obiad (we własnym zakresie), przyjazd do parafii w późnych godzinach wieczornych.

Czytaj więcej

Zaproszenie na koncert "W kole kolędujmy"

Serdecznie zapraszamy na koncert "W kole kolędujmy".
Koncert odbędzie się 2 lutego o godz. 16:00 w naszym kościele.
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują:
Biskup Opolski - Andrzej Czaja i Opolski Kurator Oświaty - Michał Siek.
Wykonawcami koncertu będą chóry i zespoły wokalne z opolskich szkół:
Dylemat - PSP nr 1 w Opolu, dyr.: Urszula Bartczak
Musiołowe słowiki - PSP nr 5 w Opolu, dyr.: Anna Dul
Oktawa - LO nr VIII w Opolu, dyr. Aleksandra Ślepecka
Kolorowe nutki - PSP nr 14 w Opolu, dyr.: Renata Bulkiewicz
Akolada - PSP nr 15 w Opolu, dyr.: Barbara Owsiak
PSP nr 21 w Opolu, dyr.:Lilla Pokuszyńska
PSP nr 28 w Opolu, dyr.: Katarzyna Warzecha
PSP nr 29 w Opolu, dyr.: Aldona Król